O nás

Sme rodinná firma, ktorá vznikla v roku 2013. Na Slovensku zastupujeme českú značku darčekovej kozmetiky Boemi a španielsku značku Anekke.

BOEMI

Naša spoločnosť Cosmetica Bohemica vznikla v roku 1999 ako malá dielňa zameraná na ručnú výrobu bylinných mydiel v prenajatých priestoroch bývalej závodnej kuchyne. Vďaka záujmu o naše výrobky (pôvodne pod značkou Lavea) sa firma začala rozrastať a predovšetkým rozširovať vybraný sortiment. Medzi našimi produktmi sa najskôr objavili nové typy mydiel, potom nasledoval tekutý program, výroba krémov, kúpeľových soli, šumivých gúľ, balzamy a ďalšie doplnky do kúpeľní.

Aktuálne sídlime vo vlastnom výrobnom areály v Chrustenicích u Berouna a náš sortiment už obsahuje cez 100 položiek. Naše výrobky predávame pod značkou BOEMI na českom trhu, v Poľsku, v Nemecku, v Japonsku v Rusku a na Slovensku.

 

O našich zásadách

  • všetky naše výrobky vyrábame z najkvalitnejších dostupných surovín, ktoré sú čo najšetrnejšie k pokožke, zásadne nepoužívame lacné suroviny z „lacných východných destinácii“.
  • k zafarbeniu našich výrobkov používame potravinárske farbivá, napriek tomu, že sú na svetle menej stabilné a časom blednú
  • naše výrobky nie sú a nikdy neboli testované na zvieratách

Viete, že

  • naša výroba je zväčša založená na ručnej práci, čo dodáva našim produktom vlastný štýl a na prvý pohľad ich odlišuje od bežnej spotrebnej kozmetiky
  • ručné spracovanie u mydiel znamená, že sa mydlo naozaj ručne mieša, ručne nalieva do foriem a krája nožom, takže každý kus je naozaj originálom
  • v mydlách nie sú použité žiadne konzervačné látky ani stabilizátory a vôňa mydiel je dosiahnutá kombináciou silíc a vonných olejov s vysokým obsahom silíc.